Dodaj wsparcie WebP do WordPressa

Dzięki wtyczce wp-webp łatwo dodasz wsparcie dla formatu graficznego WebP do wordpressa. Odwiedzający twojego bloga obejrzą twoje zdjęcia w formacie WebP, nie tylko w Chrome i Operze ale także w Firefoxie i IE.

Nowy format graficzny WebP od Google, który znacznie zmniejszył wielkość plików graficznych w porównaniu do formatu JPG, PNG wspierany jest jedynie przez 2 przeglądarki: Google Chrome i Operę. WebP przyspiesza znacznie ładowanie plików graficznych z sieci, a ich jakość jest porównywalna z plikami w formacie JPG i PNG. Niestety Firefox, ani IE nie posiadają wsparcia dla WebP. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu. Możesz publikować grafikę w formacie WebP, a internauci obejrzą ją również w Firefoxie i IE.

HOW TO: Dodaj zdjęcia w formacie *webp do twojego bloga

  1. Zaloguj się do twojego bloga (WordPress)
  2. Przejdź do menu Plugins (wtyczki)
  3. Wyszukaj plugin wp-webp
  4. Wyszukaj plugin "wp-webp".

  5. Zainstaluj plugin wp-webp
  6. Przejdź do menu Settings(ustawienia)>General(ogólne). W sekcji WebP Support, możesz dodać wsparcie dla każdej przeglądarki nawet jeśli posiada ona wsparcie formatu WebP natywnie i/lub ustawić dodawanie skryptu javascript w stopce strony.
  7. Utwórz nowy post i wstaw do niego swoje zdjęcia w formacie *webp. Pamiętaj by używać tagu img.
  8. Przetestuj post. Zobacz czy można zobaczyć wszystkie zdjęcia w Firefoxie i IE.

Kto napisał taki genialny plugin?

Podziękowania należą się: Hansowi Mantz. Strona autora: http://www.tuxlog.de Oficjalna strona wtyczki http://wordpress.org/extend/plugins/wp-webp/ I Dominikowi Homberger, który stworzył WebPJS. Strona autora http://webpjs.appspot.com, a który jest częścią puginu wp-webp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 × eight =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>