Responsive Web Design

Responsive web design jest zbiorem technik, które pozwalają projektować strony www poprawnie wyświetlane, łatwe w nawigowaniu i czytaniu, na ekranach różnej wielkości i w różnych przeglądarkach internetowych przy użyciu jednego szablonu.

Pomysłodawcą koncepcji Responsive Web Design jest web designer & developer Ethan Marcotte.

Strona internetowa powinna elastycznie dostosowywać się do urządzeń o różnej rozdzielczości ekranu. Dostęp do informacji i nawigowanie powinny być łatwe. A potrzeba zwiększania, zmniejszania,przesuwania i przewijania jak namniejsza.

    Responsive Web Design – podstawowe techniki:

  1. fluid gird – elastyczna siatka projektowa
  2. flexible images – elastycznie zmieniające się multimedia
  3. CSS 3 media queries

Tworzenie jednego szablonu strony www dla wielu urządzeń mobilnych i przeglądarek internetowych gdy standardy sieciowe ciągle się zmieniają jest jak szukanie Yeti. Czy próbowaliście zaprojektować taką stronę www:

” Strona ma być dostępna na wszystkich komputerach, telefonach, laptopach…

Oczywiście te mobilne są najważniejsze więc pamiętaj, że powinna tak samo dobrze wyglądać na ekranie wielkości pocztówki jak i na ekranie laptopa.

Chcemy, by działała tak samo dobrze we wszystkich przeglądarkach internetowych jakich używają internauci …”

Czy Responsive Web Design jest odpowiedzią na bolączki projektantów stron www?

“One Ring to rule them all” – Czyli koniec nieprzespanych nocy, gorączkowego szukania tipsów i hektolitrów wypitej kawy ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− nine = 0

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>